Olotilaani tällä hetkellä voisi kuvata näin
Olin eilen nimittäin töissä ja osasin edelleen ja jaksoin. En ollut puolikuollut haiseva, puoliksi tiristetty, altaaseen lojumaan jätetty tiskirätti vaan minä itse, iloinen, positiivinen ja pirteä.
Ette voi oikeasti uskoa kuinka hyvälle se tuntuu!
Kotiin ajellessa meinasin melkein itkeä tirauttaa kun olin niin onnellinen olotilastani...
Tiedän tosin ettei tämä ollut tässä, mutta edes hetkeksi sain oman itseni takaisin ja yritän nyt nauttia siitä. Lääkityksen lopettaminen teki siis ihmeitä vaikka toki toi muutamia kasvaimen aiheuttamia hieman ikävähköjä oireita takaisin. Saas nähdä mitä ne niille nyt sitten oikein keksii. Mutta enää en alistu kuukausia kestäviin kokeiluihin, kyllähän tähän nyt jokin roti on saatava!
Piristystä toi myös labratädin kymysys verikoetta otettaessa: Harjoitatko sinä jotain voimailua tai muuta kun sinulla on niin vahvat käsivarret? Voi mitä mannaa rikkiraastetulle sielulle ja kropalle joka ei ole saanut liikkua ;D
Kaikille aivan mielettömän hyvää päivää ja loppuviikkoa!!! Mie rupean häiritsemään teitä oikein kunnolla kunhan yövuorot alkavat. Kuinkakohan mä mitenkään jaksan pysyä hereillä??????
iive
nii ja kuvat: weheartit
Ihana kuulla positiivisesta olotilasta. :) Paljon tsemppiä, ja iloista loppuviikkoa sinullekin!
VastaaPoistaLoistavaa kuulla! Pidät vaan sisukkaasti lipun korkealla edelleen! Työniloa! :)
VastaaPoistaOi kuinkaa ihanaa. Toivotaan, että olotila jatkuu onnellisena ja positiivisena. :) Tsemppiä töi-öihin! :)
VastaaPoistaHuippua, et alkaa sujua (:
VastaaPoistavoi ihanaa kun saa kuulla tällaisia uutisia sulta! <3
VastaaPoistaLoistavaa, iloitsen, iloitsen hyvästä olostasi!
PoistaTulin hyvälle mielelle tätä lukiessani.
Samat sanat kuin edellisillä :) Nauti nauti nauti! :)
PoistaVoi, että teijän jutut aina piristää lisää :)
VastaaPoistaKiitos kun jaksatte mua tsempata ja jättää kommenttia. Love youa!
Tosi ihanaa kuulla näin mukavia kuulumisia! :-) Tsemppiä, kyllä se elämä aina järjestyy. Jätin sulle muuten ihan hauskan haasteen blogiini.
VastaaPoistaPitääpäs käydä bongaamassa jos siitä sais jotain jutunaihetta kun omissa tekemisissä ei paljon raportoitavaa ole...
Poistahei! löysin blogisi ja sitä lueskelin, taidanpa laittaa seurantaan.. Tsemppiä ja jaksamista ja aurinkoisia kevätpäiviä!! T: toinen hoitsu :)
VastaaPoistaKiva kun löysit :) Jäähän seurailemaan, kyllä tää blogi toivottavasti tästä kevään myötä piristyy!
Poista