"Äiti ethän sinä kuole sinne töihin kun siellä kaikki aina vaan kuolee?"
Työn vastapainoksi on harrastettu sisustusta kotona oikein raivopäänä. Kaikki on mennyt hyrskynmyrskyn. Jotenkin on täytynyt työn tuoma paine purkaa kotona, olen tarvinnut hyvin intensiivistä uppoutumista niin, ettei mitään muuta ole tarvinnut ajatella kuin maalin sävyjä, uusia verhoja tai hyllyn pituuksia.
Ja nyt siitäkin oli pakko ottaa lomaa.
Onneksi on miehen työmatkat, ihana äiti joka ottaa Lintusen hoiviinsa ja hotelli, jonka kylpyhuoneessa sattuikin olemaan amme <3
Tänään lounasta yksin. Only Me, cake and IMAGE. Siis kakku sen lounaan jälkeen ;)
Kakun syömisen jälkeen olikin aivan fantsua mennä housuostoksille. Kaikki housut joita kokeilin olivat liian isoja. Päätin etten osta housuja nyt vaan juuri ennen kesää, sillä tajusin ettei parin viikon flunssailu, liikkumattomuus ja ruokavalion retuperäisyys lihottanutkaan minua jättikokoiseksi, jonka täytyy palata taas FantasticSuperSizes-osastolle. Aion ostaa ennen kesää vieläkin pienemmät housut. Jotkut värikkäät. Vaikka keltaiset.
Huomenna menen uimaan, ihan rauhassa. Siihen kivaan Joensuun uimahalliin :)
iive
Huomenna menen uimaan, ihan rauhassa. Siihen kivaan Joensuun uimahalliin :)
iive


Mukavoo joensuu reissupäivää :) Täällä onkin säät parhaimmillaan.
VastaaPoistaVoi kiitos :)
PoistaSäät oli mainiot ja hotellin sänky oli mitä mukavin nukkua :P Pikkasen väsytti joo...